plan lekcji

Witamy na stronie SP 2 w Chybiu!

Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych

dodano: 2016-06-02

Informujemy, że w okresie wakacyjnym Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych będzie czynny wg następującego harmonogramu:

do 15.07.2016czynna będzie Poradnia PP w Skoczowie, ul. Górecka 65 A
od 16.07-15.08.2016 - nieczynna
tel. do sekretariatu – 33 853 25 54 oraz 783 966 592

od 25.07.2016  czynna będzie Poradnia P-P w Cieszynie, plac Wolności 6
od 27.06-24.07.2016 - nieczynnatel. do sekretariatu - 33 852...

czytaj całość »

MISJA SZKOŁY:  „Dla dobra narodu, Dziś bronią niechybną jest książka, A wiedza to naszej bitwy jest pole.Przy obywatelskich trwać obowiązkach, I żyć dla państwa, uczymy się w szkole.” Ludwik Kobiela  „ Hołd Rzeczpospolitej” ( frag. utworu scenicznego, 1935 r.)

Dzień Dziecka zorganizowany przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2 im. L. Kobieli w Chybiu

W dniu 11czerwca 2016r. na terenie przylegającym do SP nr 2 w Chybiu Rada Rodziców we współpracy z dyrektorem szkoły zorganizowała zabawę rodzinną z okazji Dnia Dziecka. Była to impreza zamknięta-wyłącznie dla uczniów i ich rodzin. Przedstawiciele wszystkich klas zaprezentowali się w programie artystycznym przygotowanym przez opiekunkę Samorządu Uczniowskiego panią Klaudię Żur-Cymorek. Były śpiewy,tańce,a także pokaz mody. W czasie całej zabawy towarzystwo rozbawiał klown, który zachęcał do wspólnego tańca i udziału w różnych konkursach i grach sprawnościowych. Największą atrakcją okazał się pokaz sztuczek przygotowany przez iluzjonistę. Chętnych nie brakowało też w przy stanowiskach, gdzie nasze absolwentki malowały dziecięce twarze zmieniając je w koty,motyle i innych bohaterów kreskówek. W tym samym czasie mamy z Rady Rodziców kusiły uczestników bogato zaopatrzonym w smakołyki bufetem.

Zorganizowanie tego przedsięwzięcia nie byłoby możliwie gdyby nie sponsorzy, którym w tym miejscu pragniemy złożyć serdeczne podziękowania.

Nasi sponsorzy to:
1. Edyta i Mirosław Loska - EMI market
2. Monika Janota - salon fryzjerski
3. Totolotek
4. Skup Złomu Stalsort
5. Renata Kukla - Kwiaciarnia Astra
6. Agata i Tomasz Gruszka - Bukieciarnia
7. Izabela i Józef Żur - Bonjour
8. Elżbieta Smaga
9. Aleksander Sutor - cukiernia As
10. Beata  Godek - kominki
11. Łukasz Myga
12. Marcin Gumprecht
13. Krystyna Goliasz - Apteka Słonezna
14. Bożena i Henryk Zimnol - BOHEN
15. Roman Kroczek - kominiarz
16. Gminna Spółdzielnia Chybie
17. Grzegorz Ługowski - Warzywniak "u Grzesia"
18. Agata Matusiak
19. Patrycja Kuboszek - sklep "Rewia"
20. Ryszard Kostka

Projekt Gimnazjum w Chybiu
otrzymał dofinansowanie 8 000,00 zł. III edycja Programu mPotęga była skierowana szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z całej Polski. Wpłynęło 880 wniosków w obu Konkursach. Pełna lista grantobiorców niebawem zostanie opublikowana na stronie Programu.

Nasz  projekt, jako jeden z najwyżej ocenionych przez Kapitułę Konkursu  ma szansę zdobyć w głosowaniu internetowym Nagrodę Publiczności w postaci dodatkowej dotacji w wysokości 5000 zł. W głosowaniu weźmie udział 30 projektów – 15 adresowanych do uczniów klas 4-6 szkół podstawowych i ich rodziców oraz 15 adresowanych do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Głosowanie będzie trwało od piątku 24 czerwca b.r.  godz. 10:00 do 8 lipca b.r. do godz. 10:00.

W czasie głosowania każda osoba będzie mogła oddać 1 głos raz na 24h. Aby głos był ważny, osoba powinna zagłosować na wybrane 3 projekty w każdej kategorii. Głosowanie będzie miało miejsce na stronie www.mpotega.pl. Liczymy na Państwa zaangażowanie w promocję udziału naszego projektu w Konkursie – w mediach i w środowisku lokalnym.

Aby zagłosować należy wejść na stronę internetową http://glosowanie.mpotega.pl/projekty

Izabela Ganzel - Koordynator projektu, nauczyciel matematyki

Nasza szkoła od wielu lat współpracuje ze Stowarzyszeniem "Przyjazna Szkoła" z Mysłowic. Dzięki środkom zebranym w ramach akcji "1% dla mojej szkoły" mogliśmy zakupić pomoce naukowe i sprzęt wykorzystywany  do zajęć oraz w bibliotece szkolnej. W 2014 r. nasza szkoła pozyskała środki w wysokości 1429,00 zł. Dziękujemy wszystkim rodzicom, przyjaciołom szkoły, którzy wsparli naszą akcję.

Nasza Szkoła jest członkiem Stowarzyszenia "Przyjazna Szkoła" i od 2006 roku bierze udział w akcji "1% dla mojej szkoły".

Pobierz bezpłatny program PIT PROJEKT 2015!
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl