plan lekcji

Witamy na stronie SP 2 w Chybiu!

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2015

dodano: 2015-01-29

Rekolekcje dla uczniów w parafii Chrystusa Króla w Chybiu odbędą się w dniach od 23 lutego do 25 lutego w godzinach:
klasy 1-3 - godz. 11.30
klasy 4-6 - godz   9.30

W tych dniach w szkole będzie organizowana opieka nad dziećmi w formie zajęć świetlicowych w godzinach od 8.00 - 14.30.

czytaj całość »
zdjecie SZLACHETNA PACZKA
ZOSTAŃ BOHATEREM

Drogi Darczyńco,
Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze!
Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.
Cieszymy się, że uczestniczyłeś w radości obdarowanej rodziny podczas dostarczenia paczki.

Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczonej numerem SLA-889-401225), chciał przekazać kilka słów od siebie.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.
Przyjeżdżamy samochodem pod sam blok, wchodzimy po schodach na drugie piętro i już jesteśmy w malutkim skromnym mieszkanku, wchodzimy do małego pokoju gdzie siedzi Pani Marta z synkiem na ramionach (Pani Marta była w 8-9 miesiącu ciąży podczas odwiedzania rodzin), obok siedzi Klaudia z uśmiechem na twarzy. Zaczynamy maraton wnoszenia paczek z drugiego piętra na parter i na odwrót. W mieszkaniu pojawia się coraz więcej paczek, rodzina jest w coraz większym szoku, gdzieś w oddali słychać szczęśliwe głosy "To naprawdę wszystko dla nas!?" odpowiadamy: "Tak to wszystko dla Was, a to jeszcze nie koniec". W pokoju znajdują się już wszystkie paczki i ta upragniona maszyna do szycia. "To naprawdę dla mnie?" - pyta Pani Marta. Nadchodzi najlepszy czas - rozpakowywanie paczek! Papiery latają po całym pokoju, a rodzina z ogromnym wzruszeniem odpakowuje wszystkie paczki z ogromnym wzruszeniem i szczęściem na twarzy. Żywność, chemia, artykuły przemysłowe, ubrania, akcesoria domowe, artykuły niemowlęce- to wszystko znajduje się w paczkach. Następuje chwila ciszy, wzruszenia. Podziękowania dla wszystkich, którzy przyłączyli się do zorganizowania paczki. A na koniec niestety pożegnanie się z rodziną oraz osobiste podziękowanie Darczyńcy za wspaniałą współpracę.

Co chce Państwu przekazać wolontariusz:

Brakuje mi słów, by wyrazić wdzięczność dla Państwa, tak naprawdę nie ma słów, które byłby wstanie opisać to co Państwo zrobiliście dla tej rodziny. Chciałabym szczególnie podziękować za zaangażowanie za bardzo dobry kontakt i jak najbardziej przyjemną współpracę. Zaskoczyła mnie ogromna ilość paczek oraz ich zawartość. Tyle pięknych i przydatnych rzeczy. Bardzo wszystkim bardzo dziękuje i mam nadzieje, ze tak cudownych darczyńców będzie więcej. Dziękuje!!!

Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:

"Bardzo dziękuje wszystkim za zaangażowanie i serce włożone w tworzenie paczki dla mojej rodziny. Chciałabym podziękować, każdemu z osobna, ale rozumiem, że w tworzenie paczki przyłączyło się bardzo dużo ludzi z wielkim sercem. Moje szczęście w tej chwili jest nie do opisania, śmiało mogę powiedzieć, że dzisiejszego dnia jestem najszczęśliwszą osobą na całym świecie"

XII KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK
SUKCES NASZYCH UCZENNIC - I miejsce - Monika Kuboszek, Ola Jóźwiak, Wiktoria Zielińska.
Wokalistki przygotował mgr Marcin Stanclik.

W czwartek 22 stycznia w filii GOK w Rudzicy, odbył się XII Konkurs Kolęd i Pastorałek. Na scenie podczas przesłuchań konkursowych pojawiło się 37 wykonawców.
W kategorii "Przedszkola i klasy I - III " pierwsze miejsce zdobył Zespół Szkolno - Przedszkolny z Grodźca.
W kategorii "Klasy IV - VI" pierwsze miejsce jury przyznało Zespołowi Wokalnemu ze Szkoły Podstawowej w Chybiu.
W kategorii "Gimnazja i ponadgimnazjalne" Grand Prix otrzymał zespół "Ardente" z Gminnego Ośrodka Kultury w Buczkowicach, natomiast I miejsce jury przyznało dla Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej "ART" w Czechowicach-Dziedzicach.
Organizatorem Konkursu był Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy.
Konkurs Kolęd i Pastorałek odbył się pod patronatem Wójta Gminy Jasienica.

fot. K.Nikiel

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Nasza Szkoła jest członkiem Stowarzyszenia "Przyjazna Szkoła" i od 2006 roku bierze udział w akcji "1% dla mojej szkoły".

Pobierz bezpłatny program PIT Format 2012!
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl